Seniorke

ŽKK Radost u finalu Kupa Ružica Meglaj Rimac!

Seniorke su započele službeni dio sezone pobjedom nad Podravcom u Kup natjecanju.

ŽKK Radost plasirala se u finale Kupa regije Sjever

ŽKK Radost : ŽKK Podravac 61:59 (16:26, 15:11, 20:10, 12:12)

Nakon nekoliko godina opet sudjelujemo u Kup natjecanju! U subotu u 17.30 u dvorani Osnovne škole Ivanovec, seniorke su igrale prvo kolo Kupa Ružica Meglaj Rimac – regije sjever protiv novog drugoligaša ŽKK Podravac iz Virja (prošlogodišnji prvoligaš).

Bila je vrlo teška utakmica s obzirom na to da smo odigrali samo jednu pripremnu utakmicu, ali djevojke su dale sve od sebe i prvenstveno radi volje i želje prošli smo u finale Kupa regije Sjever. Kao i mnogo puta do sada, u utakmicu smo ušli dosta dekoncentrirano pa smo na kraju prve četvrtine gubili sa čak 10 poena razlike (16:26). Puno osobnih pogrešaka izdiktiralo je utakmicu pa agresivnost koju smo imali nije došla do izražaja. U prvom poluvremenu gostujuća ekipa imala je čak 20 slobodnih bacanja.

U drugoj četvrtini se više manje igralo koš za koš, međutim vidjelo se u igri da se mi dižemo, a gošće koje nemaju veliku rotaciju padaju ritmom, te na poluvremenu gubimo 6 razlike. Brzo u drugom poluvremenu, dostigli smo razliku te 2 minute prije kraja imali vodstvo 59:53. No tu naravno opet nije kraj, morali smo zakomplicirati situaciju i sa par izgubljenih lopti vratiti protivnice u igru. 10 sekundi do kraja utakmica Alma zabija za vodstvo 61:59 te smo uspjeli to vodstvo zadržati do kraja. U našim redovima imali smo 3 dvoznamenkaste cure: Lana Mađar (16), Ivana Hlebec (11) i mlada Alma Rušnjak (10), no moramo spomenuti da su sve cure dale svoj doprinos voljom i željom za pobjedom.

U drugoj utakmici sa iznenađujuće malo koševa, Koprivnica je pobijedila 39:33 Vindiju i biti će naš slijedeći protivnik u finalu.

ŽKK Radost: Mikolaj M. 4, Hlebec I. 11, Mađar L. 16, Rušnjak A. 10, Novak V. 0, Petrović J. 1, Valkaj N. 3, Talan P., Terek V. 9, Zdolec S. 7, Kasapović A., Tomašić K., Trener: Matija Terek