Z13, Z17

Petak – tijesan poraz kadetkinja (Z17), subota – lagana pobjeda djevojčica (Z13)

Ovaj vikend odigrali smo dvije utakmice protiv Vidije i prošli smo sa pobjedom i porazom.

Z17 (Petak, 27.09.2019.) – zamjena domaćinstva

Radost : Vindi 52 : 54 (10:13, 11:12, 12:19, 19:10)

Domaćom utakmicom protiv Vindije (zamjena domaćinstva) krenula je sezona za kadetkinje. Pošto u tom godištu imamo samo 4 igračice (Petra, Tea – 2003., Nika, Alma – 2004.), ova liga nam je važna da dobijemo iskustva sa čvršćim i fizički jačim protivnicama.

Utakmica je krenula neizvjesno, Vindi se odvojila na par koševa razlike no držali smo se do poluvremena gdje u zadnjoj sekundi dobivamo tricu za vodstvo Vindije 4 poena razlike. U drugo poluvrijeme smo ušli opušteno, a Vindi uspijeva to iskoristiti da bi otišli i na najvećih 12 razlike. Trener nakon toga pronalazi najrastrčaniju petorku te agresivnom igrom u zadnjoj četvrtini dvije minute prije kraja dolazimo do samo jednog poena zaostatka. U zadnjih dvije minute vidjelo se još neiskustvo naših igračica koje su se, mogli bi reći, “uplašile pobjede”. Imali smo na kraju 4 sekunde prije kraja dva slobodna bacanja za eventualan produžetak međutim nismo ih iskoristili te pobjeda odlazi na stranu Varaždinki. Trebamo istaknuti Vidu Novak koja je sa 19 poena bila najefikasnija kod nas, te vrlo dobru Almu Rušnjak (14 poena) od koje se ove godine očekuje da vuče ovu generaciju.

Obje ekipe promašile su dosta zicera, imale dosta izgubljenih lopti no ovakve utakmice nam pomažu u izgradnji igračica i iz ovakvih utakmica treba izvući sve što je dobro, ali i ispraviti greške kojih ima podosta.

Slijedeći petak (04.10.2019.) igramo u istom terminu drugo kolo Z17 lige sa Koprivnicom!

Glave gore i trening! 🙂

ŽKK Radost: Danilović C. 0, Levačić D., Petrović j., Kocijan E., Novak V. 19, Kasapović A. 9, Rušnjak A. 14, Tomašić K. 0, Marodi A. 5, Goričanec Dokleja N. 1, Talan P. 2, Buhin E. 2, Trener: Terek Matija

Z13 (Subota, 28.09.2019.)

Radost : Vindi 64 : 22 (21:1, 12:6, 19:4, 12:11)

U 3. kolu lige djevojčica ugostili smo ekipu Vindi iz Varaždina. Od početka utakmice naše najmlaše pokazale su da su bolji suparnik te nisu dali Varaždinkama ni malo šanse da utakmica krene u nekom drugom smjeru. Tako je već na kraju prve četvrtine stajao rezultat na semaforu 21:1. do kraja utakmice ponovno su sve naše djevojčice dobile značajniju minutažu i priliku za stjecanje neophodnog iskustva, što one polako, ali sigurno, dobro koriste.

Asja Kasapović je sa 39 poena predvodila djevojčice novoj pobjedi!

Uz vrlo efikasnu, ali i svestranu Asju Kasapović, koja prikazuje veliki napredak kako u napadu (39 poena) tako i u obrani, odlična rola Ene Buhin sa nekoliko lijepih asistencija i 11 poena. Uz njih, dvoznamenkasta u našim redovima bila je i Kaja Baksa sa 10 postignutih koševa.

ŽKK Radost: Baksa K. 10, Rešetar L., Kasapović A. 39, Jurinec H., Murk A. P., Terek L. 4, Buhin E. 11, Trener: Željko Levačić